Büszkék vagyunk rá, hogy a mai napon hangosítás biztosításával hozzájárulhatunk a „Vízügyi ellenálló képesség – a természet és a társadalom viszonya vizeinkhez” című konferencia sikeréhez.
Június 5-én szakmai napot szervez Tatán „Vízügyi ellenálló képesség – a természet és a társadalom viszonya vizeinkhez” címmel a Nagy Tavak és Vizes Élőhelyek Szövetsége és a TETT Egyesület. Három nagyobb témakörben készülnek előadásokkal és kerekasztal-beszélgetésekkel: a vízügyi ellenálló képesség, vizeink és erdeink, illetve vizeink ipari felhasználása.
Nem csupán helyi szolgáltatóként, hanem itt élő emberekként, családokként, gyermekeink jövőjéért felelősséget érző (munkahelyi) közösségként is fontosnak tartjuk, hogy hangot adjunk az aggodalmainknak. Kiemelten fontosnak tartjuk térségünk legnagyobb kincsének, az ivóvízbázisnak a védelmét. Közös gondolkodással és felelősségteljes döntésekkel őrizhetjük meg vizeink tisztaságát a jövő generációi számára. Hazánk jelenlegi helyzetében, több aggasztó környezeti és vízgazdálkodási folyamatot tekintve, kiemelkedő fontosságú, hogy megőrizzük természeti értékeinket, és valódi, társadalmi egyeztetésen alapuló döntések szülessenek a víz jövőjéről.
„Vízügyi ellenálló képesség – a természet és a társadalom viszonya vizeinkhez”
Nagy Tavak és Vizes Élőhelyek Szövetsége és a TETT Egyesület szakmai konferenciája
Civil EU Elnökség alkalmával a Nagy Tavak és Vizes Élőhelyek Szövetsége három témát karolt fel – vízügyi ellenálló képesség, erdők az EU-ban és akkumulátor iparági stratégia – és szervezett velük kapcsolatban konferenciát. Minden konferencia után elfogadtunk egy nyilatkozatot. Fél évvel a Civil EU Elnökség után megnézzük történt-e előrelépés az általunk megfogalmazott kérésekkel kapcsolatban, illetve az újonnan felmerülő problémákhoz kapcsolódva megfogalmazható-e újabb kérés.
Program:
09:00 Érkezés és Regisztráció
Köszöntő és nyitóbeszédek
9:30 Köszöntő – Szalay Ildikó, TETT és Nagy Tavak
9:35 Michl József polgármester: Az Élővizek városa, az egyetlen magyar Ramsari város bemutatása
9:45 Vízügyi kihívások Tatán, Molnár András, ÉDUVIZIG szakaszmérnökség vezető
I. Téma – Vízügyi ellenálló képesség
10:15 EU Vízügyi Ellenállóképességi Stratégia, Kun Zoltán, NTVÉSZ – „Hogyan tovább az EU Vízügyi Ellenálló képesség Stratégia elfogadása után – Hazai kihívások és jó gyakorlatok”
Tájhasználat
„Táji léptékű jövőkép kialakítása társadalmi együttműködéssel – a Fertő tavi jövőkép” – Magyar Linda, Fertő tó Barátai Egyesület
„Tájhasználatváltással a vízügyi ellenálló képesség javításáért – a Vízválasztó Koncepció” – Balogh Péter, Vízválasztók Egyesület
10:50 interaktív beszélgetés
11:30 kávészünet
11:45 – Beépítések
Velencei tó – Sukoró, Efott beépítés –
Krix Anita, Sukorói Összhang civil szerveződés
Balaton – BATÉK,
Zsilinszky Sándor, Zamárdi Értékmentő Egyesület
12:05 interaktív beszélgetés
12:45 ebédszünet, kapcsolatépítés
13:45 – Klímaváltozás
A Természet Helyreállítási Jogszabály szerepe vizes élőhelyeink helyreállításában,
Dr. Koncz Péter, HUN-REN
Kisvízfolyások helyreállítása,
dr. Szalma Elemér, Magyar Hidrológiai Társaság
14:05 interaktív beszélgetés
II. Téma – Vizeink és erdeink
14:45 Az Erdőszeretet közösséggel való együttműködés bemutatása
Dr. Bükki Tamás, Fidlóczky József, Kun Zoltán
15:45 Kávészünet
III. Téma – Vizeink ipari felhasználása
16:00 Az AKÁRTEIS mozgalommal való együttműködés bemutatása –
Töplerné Szaszkó Andrea, Kozma Éva, tba
17:00 Konklúzió – záró beszéd




